Sıkça Sorulan Sorular

 

S: Ürünümün taşı düştü, ne yapmalıyım?

C: Ürününüzün tadilat işlemini tamamlamak için mağazalarımıza uğrayıp veya Altınay Mücevherat merkez adresimize kargolayabilirsiniz.
 
S: Alyansım parmağımı sıkıyor, ne yapmalıyım?
 
C: Ellerinizde dönemsel bir şişme sorunu yaşamıyorsanız ürününüzü sertifikası ile birlikte en yakın mağazamıza getirerek ölçünüzün doğru olup olmadığını kontrol ettirebilirsiniz. 
 
S: Alyansım parmağıma bol geliyor, ne yapmalıyım?
 
C: Ürününüzü sertifikası ile birlikte en yakın mağazamıza getirerek ölçünüzün doğru olup olmadığını kontrol ettirebilirsiniz. 
 
S: Alyansımda çizikler oluştu, ne yapmalıyım?
 
C: Alyansınızı Altınay Mücevherat Merkez mağazamıza uğrayarak veya  kargo ile gönderdiğiniz takdirde bakımı ve cilası yapılacaktır.
 
S: Ürünümün rengi değişti, ne yapmalıyım?
 
C: Ürününüzdeki renk değişikliğinin nedeni kullandığınız kimyasal malzemeler (kolonya, krem, sabun, aseton, parfüm vb.) olabilir. Tam olarak sorunun nereden kaynaklandığını bulabilmemiz ve çözüme ulaşmamız için ürününüzü sertifikası ile birlikte en yakın mağazamıza getirmelisiniz.
 
S: Ürünümün klipsi arızalı, ne yapmalıyım?
 
C: Ürününüzü size en yakın mağazamıza sertifikası ile birlikte getirdiğiniz takdirde ürününüzün tamir ve bakımı yapılacaktır.
 
S: Ürünümde ezilmeler var, ne yapmalıyım?
 
C: Ürününüzü size en yakın mağazamıza sertifikası ile birlikte getirdiğiniz takdirde ürününüzün tamiri ve bakımı yapılacaktır.
 
S: Kolyemin zinciri koptu, ne yapmalıyım?
 
C: Ürününüzü size en yakın mağazamıza sertifikası ile birlikte getirdiğiniz takdirde ürününüzün tamiri ve bakımı yapılacaktır.
 
S: arkadaşımda size ait bir ürün gördüm, aynısını nereden bulabilirim?
 
C: Size en yakın mağazamızdan ürünü temin edebilirsiniz, mağazamızda ürünün olmaması durumunda sipariş ile 15 gün içinde ürünü size teslim edebiliriz.
 
S: Ürün sertifikamı kaybettim, ne yapmalıyım?
 
C: Ürünü faturası ile birlikte satın aldığınız mağazaya getirerek konu ile ilgili destek alabilirsiniz.
 
S: Ürünümün tamiri merkeziniz yerine kuyumcumun çalıştığı bir atölye tarafından yapıldı, ne yapmalıyım? Garantisi devam ediyor mu?
 
C: Ürünlerimiz fabrikamız dışında bir yerde bakım ve tamir yapıldığı takdirde garanti kapsamından çıkmaktadır. Ürününüzü size en yakın mağazamıza sertifikası ile birlikte getirdiğiniz takdirde ürününüzün tamiri ve bakımı yapılacaktır.
 
S: Ürünümü tamir için mağazanıza bıraktım, ne zaman teslim alabilirim?
 
C: Ürünü tamire bıraktığınız mağazamızdan bilgi alabilirsiniz.
 
S: Aldığım ürün kusurlu çıktı ne yapmalıyım?
 
C: Size en yakın mağazamıza ürününüzü sertifikası ile birlikte götürdüğünüz takdirde ürününüz incelenerek size bilgi verilecektir.
 
S: Mağazanız satın aldığım ürünü 15 gün içinde geri götürmeme rağmen iade almıyor, ne yapmalıyım?
 
C: Ürün iade garantimiz yalnızca online satış için 7 iş günü sınırı ile geçerlidir. Mağazalardan alınan ürünlerin iadesi ürün kusurlu olmadığı sürece yapılmamaktadır.
 
S: Hediye olarak aldığım ürünü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?
 
C: Ürününüzü sertifikası ve ambalajı ile birlikte satın alınan mağazaya (aynı ilde değilseniz size en yakın mağazaya veya Kargo ile ) 15 gün içinde getirdiğiniz takdirde konu ile ilgili destek alabilirsiniz.
 
S: Pırlanta ürünümü bozdurmak istiyorum, ne kadar kesinti olacak?
 
C: Ürününüzü ilk 3 yıl içinde bozdurmak istediğinizde satın alırken ödediğiniz fatura bedeli üzerinden %30, 3. yıldan sonra bozdurmak istediğinizde %35 kesinti yapılmaktadır. Kredi kartı kullanılmış ise komisyon oranı sizden alınacaktır.
 
S: Aldığım ürünü çeyrek altın ile değiştirmek istiyorum, mağazanız isteğimi yerine getirmiyor, ne yapmalıyım?
 
C: Altınay markalı ürünler yalnızca Altınay markalı ürünler ile değiştirilebilir. Yatırım amaçlı ziynet ürünleri ile değiştirilemez.
 
S: Ürünüm tamirden geldiğinde gramı eksikti, ne yapmalıyım?
 
C: Ürününüze ölçü veya boy ayarlaması yapıldıysa gramında eksiklik olması normaldir, ayrıca bakım ve ciladan sonra da ürün gramında ufak oynamalar olabilmektedir.
 
S: Ürünümde Altınay patenti yok, sahte mi?
 
C: Ürününüze tadilat yapıldıysa patent silinmiş olabilir. Eğer ürün tadilat görmediyse size en yakın mağazamıza sertifikası ve faturası ile birlikte iletirseniz, merkezimizde uzmanlarımız tarafından incelenerek size bilgi verilecektir.
 
S: En yakın Altınbaş Mağazası'nın adresini öğrenebilir miyim?
 
C: https://www.altinaymucevherat.com/magazalarimiz adresinden size en yakın mağazamızın bilgilerine ulaşabilirsiniz.
 
S: Altınay ürünlerinin fiyatlarını nereden öğrenebilirim?
 
C: Ürün fiyat bilgisi için size en yakın mağazamızdan yardım alabilirsiniz.
 
S: Altınay ürünümün ölçüsünü nasıl yaptırabilirim?
 
C: Size en yakın mağazamızdan ürününüzün ölçüsünü yaptırabilirsiniz
 
S: Satın aldığım ürünü değiştirmek istiyorum ne yapabilirim?
 
C: Üründe kullanım olmadıysa satın aldığınız mağazadan ilk 15 gün içinde sertifika ve ürünün faturası ile birlikte başvurarak değişim yapabilirsiniz
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR