HAKKIMIZDA

 

Altınay Mücevherat Ltd Şti, kuyumculuk sektöründeki ilk mağazasını 1988 yılında Diyarbakır Tarihi Kapalı Kuyumcular Çarşısı’nda açarak, kuruldu.  Kapalı çarşıdaki ikinci mağazasını “Altınay Kuyumculuk” adıyla 1997 yılında kurarak büyümesine hız verdi.

Müşteri portföyündeki genişleme ve tüketim alışkanlıklarındaki değişimi öngören Altınay Mücevherat, 2005 yılına gelindiğinde 600 metrekare kapalı alana sahip Türkiye’de benzeri nadir olan konsept mağazasını ve üretim tesisini kurdu. Yıllık 500 kg üretim kapasitesine sahip  bu üretim tesisinde Uzman kadrosuyla son teknoloji makine ve ekipmanlar kullanarak Altınay Alyans markasını üretmeye başladı. Ürettiği birbirinden özel tasarım alyansları Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde bulunan 950’nin üzerinde Pazar satış noktalarında satışa sundu.

 

“Altınay Alyans” markasıyla evlilik yüzüğü üretimine başlayan firma 2013’ün Kasım ayında “Altınay Outlet” isimli 6. mağazasını faaliyete geçirerek klasik vitrincilik anlayışını değiştirme yolunda önemli bir adım atarak mağazalaşma çalışmalarına ağırlık verdi. Mağazalaşma faaliyetlerini devam ettiren Altınay Mücevherat  18 Haziran 2014 tarihinde bölgenin en büyük alışveriş merkezi olan Ceylan Karavil Park AVM’de Altınay  markasıyla mağazalarına bir yenisini daha ekledi.

 

 

Her yıl önüne koyduğu hedeflerini tutturan Altınay Mücevherat , yıllık üretim kapasitesini 600 kg’dan 750 kg’a çıkarma doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir. Çağın gerektirdiklerine kısa sürede uyum sağlayabilen Altınay Mücevherat, E-Ticaret sitesini (www.altinaymucevherat.com) olarak yenileyip B2B ve B2C satışına uygun bir platform haline getirmiştir.” 2017-2018 yılında da büyümesini sürdüren Altınay Mücevherat, İstanbul Kapalı Çarşıda açtığı mağazasıyla bünyesine ALTINSAY markasını da katarak büyümesini devam ettirerek İstanbul, Dubai, İsveç, Irak, Almanya, İtalya, Fransa, Azerbaycan ve birçok Avrupa, Ortadoğu ve Asya ülkelerinin pazarlarına girmeyi başarmıştır.

 

NEDEN ALTINAY

Altınay Mücevheratın Değişmez İlkeleri Güven, Dürüstlük, Kalite, Sürekli Yenilenme, Sürekli İlerleme. Bu ilkeler ışığında Toptan ve perakende sektöründe günümüze kadar liderliğini büyüyerek sürdüren Altınay Mücevherat Ltd.Şti yeni açıldığı pazarlara hâkim olma hedefine emin adımlarla yürümektedir.